!!! Provoz recepce je v časech 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:30 !!! Nyní nepřijímáme nové pacienty !!!

Protetika


Protetická stomatologie řeší situace, kdy zub je poškozen tak, že nedovoluje zhotovení plomby ( výplně ). Zabývá se rekonstrukcí ztracené zubní tkáně, ztraceného zubu jako celku nebo náhradou skupiny zubů nebo celého chrupu.

V této části stomatologie jsou zubní lékař i pacient odkázáni na spolupráci se zubním technikem- laborantem a se zubní laboratoří. Komunikují spolu formou otisků, modelů a fotografií, výhodou bývá osobní spolupráce pacienta, např. při výběru barvy zubů apod.

Fixní náhrady

Inlay, onlay

Nejmenšími zákroky jsou inlay a onlay. To jsou výplně zubů velkého rozsahu zhotovené laborantem. Mohou být zhotoveny z kovu, plastu či keramiky.

Keramická onlay na zubu 26
Keramická onlay na zubu 26

Keramické fazety

Fazety z plastu nebo keramiky jsou schopné zajistit Vám zářivý bílý úsměv za maximálně šetrného přístupu k Vašim zubům. Jedná se o metodu, která dodá Vašim zubům novou přední plochu, která dokáže zakrýt nedokonalosti barvy a tvaru zubů.

Keramické fazety jsou tenké plátky keramiky vyrobené v zubní laboratoři, které jsou nalepeny speciálním adhezivním cementem na sklovinu zubu. Předpokladem je minimálně šetrné nebo žádné broušení zubu.

Keramické fazety jsou schopny vyřešit tyto situace:

Keramické fazety na modelu a během cementace Keramické fazety na modelu a během cementace
Keramické fazety na modelu a během cementace  
   
Keramické fazety po nacementování Keramické fazety po nacementování
Keramické fazety po nacementování  

FRC dostavby, čepové nástavby

Pokud nastane ještě větší úbytek zubní tkáně, musíme defekt řešit náhradou objemu zubu dostavbou pomocí FRC čepu a speciálním dostavbovým materiálem, nebo pomocí čepové nástavby zhotovené opět v laboratoři.

Dostavba zubu 11 pomocí FRC sklolaminátového čepu
Dostavba zubu 11 pomocí FRC sklolaminátového čepu

Čepová nástavba zubu 13, zhotovená v laboratoři, na modelu, nacementovaná v ústech Čepová nástavba zubu 13, zhotovená v laboratoři, na modelu, nacementovaná v ústech Čepová nástavba zubu 13, zhotovená v laboratoři, na modelu, nacementovaná v ústech

Čepová nástavba zubu 13, zhotovená v laboratoři, na modelu, nacementovaná v ústech

Čepová nástavba zubu 37 Čepová nástavba zubu 37
Čepová nástavba zubu 37  

Korunkové náhrady

Usmívejte se s jistotou

Nabízíme standardní i nadstandardní komplexní péči o chrup pacientů všech věkových kategorií. Po vyšetření Vám navrhneme individuální léčebný plán, který je přizpůsoben Vašim potřebám, požadavkům, časovým a finančním možnostem.

Hlavním oborem naší činnosti je praktické zubní lékařství. V rámci tohoto oboru poskytujeme služby v oblastech:

Prevence je ta nejlepší léčba

Naším významným cílem je snaha pomoci pacientovi překonat strach z ošetření u zubaře. Právě strach často vede k odkladům návštěvy zubní ordinace a komplikuje práci zubního lékaře.

Proto základem péče o chrup pacienta v naší ordinaci je důraz na prevenci. Prevence je ta nejlepší léčba !

V přístupu ke stomatologii jako celku preferujeme koncept "rodinného lékaře".

Chceme pečovat o chrup rodičů a po čase i o chrup jejich dětí. Spolupráce rodičů s lékařem při přivykání dítěte na prostředí zubní ordinace je základem úspěchu preventivních opatření i samotného ošetření zubů Vašich dětí.

Pokud sdílíte podobný úhel pohledu na péči o své zuby, jsme tu právě pro Vás.

 

Zubní ordinace Plzeň

Adresa ordinace:

Francouzská 22
326 00 Plzeň - Slovany

Ordinační hodiny:

Pondělí - Středa: 8:00 - 17:30
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
Pátek: 8:00 - 12:00

Polední pauza: 12:00 – 13:00

Recepce pro telefonáty: 377236167
8:00 – 11:30 hod a 13:00 – 15:30 hod.

 

   

Jak se k nám dostanete

Autem

MHD

Pravidla ošetření

  1. Před započetím ošetření absolvuje každý pacient vstupní vyšetření, na jehož základě lékař stanoví léčebný a cenový plán ošetření.
  2. Plán léčby může být upraven dle uvážení ošetřujícího lékaře a dle požadavků pacienta - změna bude zanesena do dokumentace.
  3. Velký důraz klademe na úroveň dentální hygieny. Proto budete před vlasním ošetřením požádáni o návštěvu jedné z našich dentálních hygienistek.
  4. Absolvování profesionální dentální hygieny je v naší zubní ordinaci považováno za součást léčebného plánu. Váš nesouhlas s tímto požadavkem může být považován za odmítnutí léčebného plánu a může být důvodem k ukončení péče o Váš chrup v naší zubní ordinaci.
  5. Pokud přicházíte na ošetření déle než po roce, předejdete časovým ztrátám Vás i lékaře, objednáte-li se na dentální hygienu rovnou sami, před ošetřením. Ve vybraných případech Vám může být spojena dentální hygiena a preventivní prohlídka v jednu návštěvu.
  6. Po stanovení léčebného plánu, kdy kompletní ošetření Vašeho chrupu bude vyžadovat naplánování dalších návštěv, budete požádáni v recepci
    Zubní ordinace "U Modrého zubu", o složení vratné zálohy 400 Kč až 1200 Kč . Výše zálohy závisí na časové a finanční náročnosti plánovaného léčebného výkonu. Tato záloha Vám bude v plné výši odečtena po dokončení posledního ošetření v naší ordinaci.
  7. Pokud se pacient nedostaví bez omluvy na předem sjednaný termín nebo se omluví v den ošetření, záloha bude rovněž odečtena.

Cena času

Čas je pro každého z nás vzácný- jak pro Vás, naše pacienty, tak pro nás, Váš stomatologický tým. Vážíme si toho, že jste se rozhodli pro péči o svůj chrup v našich ordinacích. Věřte nám, že se maximálně snažíme ve stanoveném časovém limitu provést plánovaný výkon ve Vašich ústech. Stejný přístup vyvíjíme ale i vůči pacientovi, který byl objednán před Vámi, a proto se i přes veškerou snahu občas stane, že nejsme schopni přesně dodržet čas Vašeho objednání.

Za tuto situaci se omlouváme a prosíme Vás o pochopení.

Přesto Vás ale prosíme:

Máte zájem o naše služby? Napište nám!Zubní ordinace U Modrého zubu Plzeň

Zubní ordinace "U Modrého zubu"

MUDr. Nataša Kuralová

Francouzská 22
326 00 Plzeň

E-mail: info@modryzub.eu
Telefon: (+420) 377 236 167