!!! Nyní nepřijímáme nové pacienty !!! Provoz recepce je v časech 8:00 - 12:00 a 12:30 - 14:00 !!!

Dentální hygiena a bělení zubů


Správně prováděná dentální hygiena je nejlepší prevencí zubního kazu a parodontózy. I relativně dobře vyčištěné zuby mají spoustu zákoutí, do kterých se nelze při běžném čištění dostat. Zuby používáme denně a pro jejich zdraví je profesionální péče alespoň jednou za půl roku nezbytná.

Co vás čeká při návštěvě dentální hygienistky?

Na každou návštěvu dentální hygienistky je vhodné si přinést Váš zubní kartáček, mezizubní kartáčky a další pomůcky, které při péči o chrup používáte. Dentální hygienistka Vám pak individuálně poradí, jaké dentální pomůcky jsou pro Vás vhodné.

Zubní kámen před očištěním Zubní kámen po očištění
Zubní kámen před očištěním Zubní kámen po očištění

Je nutné návštěvu dentální hygienistky opakovat?

Práce dentální hygienistky výrazně prodlužuje životnost Vašich zubů, protetických prací a vyplní, do nichž jste v minulosti často investovali nemalé částky. Pro dosažení co nejlepšího efektu zpravidla nestačí jen jedna návštěva. Opakování pravidelné profesionální péče umožňuje totiž udržet stav Vašeho chrupu a parodontu ve funkčním, maximálně bezproblémovém a estetickém stavu. Dentální hygienistka se vynasnaží, aby uvedla stav Vaší ústní dutiny v co nejkratší době do uspokojivého stavu. Avšak absolutní nezbytností je Vaše domácí péče - po odstranění zubního kamene hygienistkou se při nedostatečné domácí zubní hygieně začne zubní kámen rychle tvořit znovu a opět začne ohrožovat vyléčené zuby a dásně.

Děti a dentální hygiena

U dětí prochází ústní dutina neustálými změnami. Proto i péče o ni vyžaduje v průběhu času a se změnou věku specifická řešení. Děti získají při návštěvě hygienistky základní návody a návyky pro vlasní péči o zuby a dásně. Tím položí základ pro to nejdůležitější - pro prevenci!

Zodpovědný přístup ke správné péči o zdravý chrup dítěte spočívá však ve třech úkolech - v důkladném čištění zubů, v rodičovské péči a v pravidelných návštěvách zubního lékaře.

Zdravé zuby-chlapec, 14let

Zdravé zuby - chlapec, 14let

Doplňková péče dentální hygienistky

Preventivní RTG vyšetření

V rámci vstupního vyšetření u dentální hygienistky je možné zhotovení rentgenových snímků - tzv. typ bite wing. Snímek zobrazuje mezizubní ( aproximální ) prostory zubů v postranním úseku chrupu a přilehlý úsek alveolární kosti. Snímek je schopen zachytit již počínající zubní kaz, ale také poddásňový ( subgingivální ) zubní kámen. Pokud kaz zasahuje pouze povrchovou část skloviny ( méně než polovinu její tloušťky ), je toto stadium po vhodném poučení pacienta o ústní hygieně , schopno remineralizace skloviny. Pro pacienta to , laicky řečeno znamená , že zub se ještě nemusí vrtat, ale při ochotě pacienta ke správně prováděné spolupráci při domácí péči ,se kaz může zastavit.

Pro dentální hygienistku je zobrazení subgingiválního kamene na snímku signálem, že je třeba u pacienta provést jeho pečlivé odstranění, někdy v lokální anestezii, pomocí kyret a scailerů ( ručně ) nebo za pomoci podpůrných přístrojů, jako je Satelec- Newtron nebo Vector.

Zubní kazy v aproximálních prostorech - dívka, 15 let Subgingivální zubní kámen
Zubní kazy v aproximálních prostorech - dívka, 15 let Subgingivální zubní kámen

Individuální program dentální hygieny

Stanovení individuálního léčebného plánu v ordinaci dentální hygieny je nejúčinnější prevencí a nejlevnějším způsobem péče o zuby. Náhrada jediného ztraceného zubu pomocí protetického řešení ( můstek, implantát ) se pohybuje v řádu tisíců korun. Zubní prevence je schopna Vám za nepoměrně nižší částku zajistit, že se jednou stanete spokojenými seniory, kteří si užívají vlastních funkčních zubů nemusejí řešit lepení náhrad či obavy z nepříjemného dechu.

Bohužel, práci dentální hygienistky zdravotní pojišťovny nehradí! Je třeba si však uvědomit, že jsme zvyklí platit u kadeřníka, kosmetičky, u právníka či v autoservisu. I zdravé, krásné zuby něco stojí, ale investice do vlastního zdraví je tou nejdůležitější a vynaložených peněz bychom neměli litovat.

Pískování zubů - air- flow

Pískování zubů je vhodný doplněk dentální hygieny pro pacienty, kteří mají zvýšený sklon k usazování pigmentu na zubech. Hlavní příčinou výskytu pigmentací na zubech je kouření, konzumace kávy, čaje či červeného vína.

Přístroj air- flow je schopen pomocí spreje vody smíseným s krystaly hydrouhličitanu sodného otryskat z povrchu zubu nevzhledné tmavé povlaky. Pronikne i do prostorů mezi zuby, které jsou při běžném způsobu ošetření nepřístupné.

Zákrok nepoškozuje sklovinu a zároveň zanechává krásný čistý úsměv...

Pískování zubů - air- flow Pískování zubů - air- flow
Pískování zubů - air- flow Pískování zubů - air- flow
Pískování zubů - air- flow Pískování zubů - air- flow
Pacient před pískováním a po něm  

Vector

Vector je přístroj vhodný i pro zuby a dásně, které již jeví známky paradontózy. Pokud se již mezi zuby a dásněmi vytvořily tzv. choboty, Vector umožní bezkontaktní hloubkové čištění povrchu kořenů zubů- tekutina a leštící médium se vhání šetrnou tenkou sondou do chobotu- tedy mezi zub a nemocnou dáseň. Rozkmitáním tekutiny a polish- prášku se pomalu a jemně čistí a leští kořen zubu. Takto ošetřený kořen zubu umožňuje znovupřipojení přilehlé dásně a zpevnění zubu.

Vector pomáhá potlačit bakteriální nerovnováhu v ústní dutině. Patologické bakterie napadající dáseň jsou spolu se zubním kamenem vyvolávající příčinou zánětu, který přechází v onemocnění zubního lůžka, v parodontózu a v případě, že zánět není léčen, způsobí úplné uvolnění zubu z lůžka a tím jeho ztrátu.

Přístroj Vector je vhodný i pro očištění těžko přístupných míst kolem korunek, můstků či implantátů. Ošetření nevyžaduje anestezii.

Bělení zubů

V zubní ordinaci "U Modrého zubu" nabízíme ordinační i domácí bělení metodou OPALESCENCE .

Účinnost tohoto systému je velmi vysoká - při jedné proceduře vybělí zuby o 2-3 standardizované odstíny dle vzorníku VITA.

V dnešní době už všeobecně platí názor, že nejen šaty, ale také zuby a úsměv "dělají člověka".

Proto také motto naší zubní ordinace zní : ..."Usmívejte se s jistotou..."

Bělením zubů dosáhnete prozářeného úsměvu, sebevědomí a spokojenosti.

Není nic horšího než se stydět usmát.

Co je to bělení zubů?

Bělení zubů je proces, při němž dochází k odstranění tmavě zabarvené skloviny fyzikálně chemickou cestou a zuby získají přirozenou estetickou světlou barvu.

O vhodnosti bělení je vhodné poradit se předem se zubním lékařem.

Bezproblémové bývá bělení zejména u osob, které mají vlastní zcela zdravé zuby.

Úskalím mohou být zuby s výplněmi na předních zubech- ty je nutné někdy po bělení předělat v novém světlejším odstínu.

Zásadně se nedoporučuje bělení zubů poškozených kazy nebo u jedinců mladších 15 let- jejich sklovina je nevyzrálá a výrazně citlivější. Ani v těhotenství se bělení nedoporučuje - bělící látka obsahuje přísady, které nejsou pro ženy během těhotenství a během kojení vhodné.

Pamatovat musíme i na alergickou reakci na bělící složky, i když je vzácná.

Bělení zubů metodou OPALESCENCE provádíme v naší ordinaci již 10 let.

Tento způsob bělení je maximálně šetrný. Kromě karbamid peroxidu, který je bělící substancí, obsahuje též preparát PF (dusičnan draselný - pomáhá snížit citlivost, a fluorid- posiluje sklovinu). Společně tak pomáhají zlepšit celkový zdravotní stav zubů.

Aplikace bělicích gelů je jednoduchá a bezpečná, výsledky bělení jsou uspokojivé a navíc lze bělící proces opakovat.

Proto lze tento způsob bělení jednoznačně doporučit.

Ordinační bělení

Sádrový model a silikonový nosič
Sádrový model a silikonový nosič

Domácí bělení

Nosiče a gel pro domácí bělení
Nosiče a gel pro domácí bělení

Řešení pro jednotlivé zuby- vnitřní bělení

Zpravidla máme na mysli vybělení nevitálních zubů, u kterých došlo ke změně zabarvení nevyhovující kořenovou vyplní.

Pro tento účel existuje bělící systém OPALESCENCE Endo.

Aplikuje se přímo do devitalizovaného zubu, kde se ponechá 3-5 dní. Je-li to nutné, aplikaci gelu lze opakovat.

Účinek je rychlý, uspokojivý a trvalý.

Bělení zubů Bělení zubů
Bělící proces ordinačního bělení Výsledek po bělení
   
Bělení zubů Bělení zubů
Situace před a po bělení  

Usmívejte se s jistotou

Nabízíme standardní i nadstandardní komplexní péči o chrup pacientů všech věkových kategorií. Po vyšetření Vám navrhneme individuální léčebný plán, který je přizpůsoben Vašim potřebám, požadavkům, časovým a finančním možnostem.

Hlavním oborem naší činnosti je praktické zubní lékařství. V rámci tohoto oboru poskytujeme služby v oblastech:

Prevence je ta nejlepší léčba

Naším významným cílem je snaha pomoci pacientovi překonat strach z ošetření u zubaře. Právě strach často vede k odkladům návštěvy zubní ordinace a komplikuje práci zubního lékaře.

Proto základem péče o chrup pacienta v naší ordinaci je důraz na prevenci. Prevence je ta nejlepší léčba !

V přístupu ke stomatologii jako celku preferujeme koncept "rodinného lékaře".

Chceme pečovat o chrup rodičů a po čase i o chrup jejich dětí. Spolupráce rodičů s lékařem při přivykání dítěte na prostředí zubní ordinace je základem úspěchu preventivních opatření i samotného ošetření zubů Vašich dětí.

Pokud sdílíte podobný úhel pohledu na péči o své zuby, jsme tu právě pro Vás.

 

Zubní ordinace Plzeň

Adresa ordinace:

Francouzská 22
326 00 Plzeň - Slovany

Ordinační hodiny:

Pondělí - Úterý: 8:00 - 15:00
Středa - Čtvrtek: 8:00 - 14:00
Pátek: 8:00 - 11:00

Polední pauza: 12:00 – 13:00

Nové pacienty nepřijímáme
We are sorry, we don´t accept new pacients.

Recepce pro telefonáty: 377236167
8:00 – 12:00 hod a 12:30 – 14:00 hod.

 

   

Jak se k nám dostanete

Autem

MHD

Pravidla ošetření

Velký důraz klademe na úroveň dentální hygieny. Na základě vzájemné dohody lékaře s pacientem, lze u nás v ordinaci využít služeb některé z našich dentálních hygienistek. Provedení profesionální dentální hygieny nabízíme jak našim registrovaným pacientům, tak i zájemncům u nás neregistrovaným.

Cena času

Čas je pro každého z nás vzácný- jak pro Vás, naše pacienty, tak pro nás, Váš stomatologický tým. Vážíme si toho, že jste se rozhodli pro péči o svůj chrup v našich ordinacích. Věřte nám, že se maximálně snažíme ve stanoveném časovém limitu provést plánovaný výkon ve Vašich ústech. Stejný přístup vyvíjíme ale i vůči pacientovi, který byl objednán před Vámi, a proto se i přes veškerou snahu občas stane, že nejsme schopni přesně dodržet čas Vašeho objednání.

Za tuto situaci se omlouváme a prosíme Vás o pochopení.

Přesto Vás ale prosíme:

Máte zájem o naše služby? Napište nám!Zubní ordinace U Modrého zubu Plzeň

Zubní ordinace "U Modrého zubu"

MUDr. Nataša Kuralová

Francouzská 22
326 00 Plzeň

E-mail: info@modryzub.eu
Telefon: (+420) 377 236 167