!!!Provoz recepce je v časech 8:00 - 12:00 a 13:00 - 15:30!!!

Dětská stomatologie


První návštěva dítěte u stomatologa by měla proběhnout kolem prvního roku věku. V tomto období prořezávají první zoubky a je tedy vhodné je prohlédnout. Tato návštěva probíhá formou hry - povozíme děti na křesle, ukážeme mu nástroje, děti se seznámí s prostředím zubní ordinace.To jsou první kroky k získání důvěry u dětského pacienta.

Pohovoříme si s rodiči o péči o mléčné zoubky - i ty je nutno čistit a spolupráce rodičů při péči o dětský chrup je nezbytná. Mléčné zoubky jsou totiž k tvorbě kazu náchylnější, protože jejich sklovina je měkčí a kaz zde tak vzniká rychleji než u stálých zubů.

Čištěním zoubků se odstraní nejen zbytky jídla, ale také zubní plak, který je příčinou vzniku zubního kazu. Stav dočasných zoubků může ovlivnit i stav stálého chrupu. Rodičům vysvětlíme jakou pastu a další pomůcky používat.

Během prvních návštěv rodičů s dětmi u nás v ordinaci často také zdůrazňujeme jak důležitou roli hraje z hlediska zdraví zubů správná strava - zejména nápoje s obsahem cukrů jsou častou příčinou rychlého zkažení mléčných zoubků.

V našich ordinacích přistupujeme k dětským pacientům s maximální opatrností a snažíme se jim pobyt u nás v ordinaci zpříjemnit.

Lokální fluoridace

Jako doplněk preventivní prohlídky u dětí provádíme aplikaci fluoridových preparátů. Jedná se o naprosto bezbolestný zákrok, kdy po důkladném preleštění zubů rotačním kartáčkem nanášíme na povrch zubů koncentrovaný fluoridový gel nebo lak. Ten se zde nechá působit po dobu několika minut.

Po dohodě s rodiči můžeme též doporučit navíc vhodný prostředek pro domácí fluoridaci skloviny.

Pečetění zubů

V odůvodněných případech navrhneme dětem a jejich rodičům tzv. pečetění fisur. Jedná se o preventivní zákrok, který má ochránit čerstvě prořezané stálé zuby před vznikem zubního kazu. Při této proceduře se jamky a rýhy na kousací plošce vyplní materiálem podobným bílé plombě. Nezasahuje se přitom do vlastního zdravého zubu, pouze se povrch zubu v okolí fisur jemně zdrsní a pečetidlem se potáhne povrch zubu. Tímto jednoduchým zákrokem zamezíme průniku bakterií do hlubokých jamek a rýh na kousací ploškách stálých zubů. Pravidelně je však nutno pečetidlo na zubu kontrolovat během preventivních prohlídek.

Zdravý smíšený chrup Lokální fluoridace
   
Dětská stomatologie
Dětská snimatelná náhrada zhotovená z ortodontickych důvoů po předčasné ztrátě mléčné stoličky Spokojený dětský pacient

Usmívejte se s jistotou

Nabízíme standardní i nadstandardní komplexní péči o chrup pacientů všech věkových kategorií. Po vyšetření Vám navrhneme individuální léčebný plán, který je přizpůsoben Vašim potřebám, požadavkům, časovým a finančním možnostem.

Hlavním oborem naší činnosti je praktické zubní lékařství. V rámci tohoto oboru poskytujeme služby v oblastech:

Prevence je ta nejlepší léčba

Naším významným cílem je snaha pomoci pacientovi překonat strach z ošetření u zubaře. Právě strach často vede k odkladům návštěvy zubní ordinace a komplikuje práci zubního lékaře.

Proto základem péče o chrup pacienta v naší ordinaci je důraz na prevenci. Prevence je ta nejlepší léčba !

V přístupu ke stomatologii jako celku preferujeme koncept "rodinného lékaře".

Chceme pečovat o chrup rodičů a po čase i o chrup jejich dětí. Spolupráce rodičů s lékařem při přivykání dítěte na prostředí zubní ordinace je základem úspěchu preventivních opatření i samotného ošetření zubů Vašich dětí.

Pokud sdílíte podobný úhel pohledu na péči o své zuby, jsme tu právě pro Vás.

 

Zubní ordinace Plzeň

Adresa ordinace:

Francouzská 22
326 00 Plzeň - Slovany

Ordinační hodiny:

Pondělí - Středa: 8:00 - 17:30
Čtvrtek: 8:00 - 15:00
Pátek: 8:00 - 12:00

Polední pauza: 12:00 – 13:00

Recepce pro telefonáty: 377236167
8:00 – 11:30 hod a 13:00 – 15:30 hod.

 

   

Jak se k nám dostanete

Autem

MHD

Pravidla ošetření

  1. Před započetím ošetření absolvuje každý pacient vstupní vyšetření, na jehož základě lékař stanoví léčebný a cenový plán ošetření.
  2. Plán léčby může být upraven dle uvážení ošetřujícího lékaře a dle požadavků pacienta - změna bude zanesena do dokumentace.
  3. Velký důraz klademe na úroveň dentální hygieny. Proto budete před vlasním ošetřením požádáni o návštěvu jedné z našich dentálních hygienistek.
  4. Absolvování profesionální dentální hygieny je v naší zubní ordinaci považováno za součást léčebného plánu. Váš nesouhlas s tímto požadavkem může být považován za odmítnutí léčebného plánu a může být důvodem k ukončení péče o Váš chrup v naší zubní ordinaci.
  5. Pokud přicházíte na ošetření déle než po roce, předejdete časovým ztrátám Vás i lékaře, objednáte-li se na dentální hygienu rovnou sami, před ošetřením. Ve vybraných případech Vám může být spojena dentální hygiena a preventivní prohlídka v jednu návštěvu.
  6. Po stanovení léčebného plánu, kdy kompletní ošetření Vašeho chrupu bude vyžadovat naplánování dalších návštěv, budete požádáni v recepci
    Zubní ordinace "U Modrého zubu", o složení vratné zálohy 400 Kč až 1200 Kč . Výše zálohy závisí na časové a finanční náročnosti plánovaného léčebného výkonu. Tato záloha Vám bude v plné výši odečtena po dokončení posledního ošetření v naší ordinaci.
  7. Pokud se pacient nedostaví bez omluvy na předem sjednaný termín nebo se omluví v den ošetření, záloha bude rovněž odečtena.

Cena času

Čas je pro každého z nás vzácný- jak pro Vás, naše pacienty, tak pro nás, Váš stomatologický tým. Vážíme si toho, že jste se rozhodli pro péči o svůj chrup v našich ordinacích. Věřte nám, že se maximálně snažíme ve stanoveném časovém limitu provést plánovaný výkon ve Vašich ústech. Stejný přístup vyvíjíme ale i vůči pacientovi, který byl objednán před Vámi, a proto se i přes veškerou snahu občas stane, že nejsme schopni přesně dodržet čas Vašeho objednání.

Za tuto situaci se omlouváme a prosíme Vás o pochopení.

Přesto Vás ale prosíme:

Máte zájem o naše služby? Napište nám!Zubní ordinace U Modrého zubu Plzeň

Zubní ordinace "U Modrého zubu"

MUDr. Nataša Kuralová

Francouzská 22
326 00 Plzeň

E-mail: info@modryzub.eu
Telefon: (+420) 377 236 167